ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

19. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2012)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film Ödülü: Babamın Sesi (Yapımcı: Özgür Doğan)

Yılmaz Güney Ödülü: Şimdiki Zaman

Juri Özel Ödülü: Siirt’in Sırrı (İnan Temelkuran / Kristen Stevens)

En İyi Yönetmen Ödülü: Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi)

En İyi Senaryo Ödülü: Orhan Eskiköy (Babamın Sesi)

Mansiyon: Evin Demirhan (Siirt’in Sırrı)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken (Gözetleme Kulesi)

En İyi Kadın Oyuncu: Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: İlyas Salman (Lal Gece) / Engin Günaydın (Yeraltı)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi) / Nihal Yalçın (Araf – Yer Altı)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi)

En İyi Müzik: Ödüle Değer Çalışma Bulunamadı

En İyi Kurgu: İnan Temelkuran, Kristen Stevens, Öner Biberkökü (Siirt’in Sırrı)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Araf)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (Araf)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Barış Hacıhan(Araf)

Film Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Erden Kıral (Yük)

Film Yön Jürisi Özel Ödülü: Belmin Söylemez (Şimdiki Zaman)

Siyad En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Yapımcı: Haşmet Topaloğlu)

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü: Kapı / Yönetmen Nazire Taş

En İyi Belgesel Film Ödülü: Ben, Sen, O…/ Yönetmen: Zeynep Oral

DOM / Yönetmen: Halil Aygün

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Tersyüz / Yönetmen: Tuğçe Özdemir

En İyi Deneysel Film Ödülü: Kafes / Yönetmen: Oğuzhan Akalın

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü:İstersen Babama Sor / Yönetmen: Helli Hardy / İsrail

En İyi Belgesel Film Ödülü:Makine İnsan / Yönetmen: Alfonso Moral – Roser Corella / İspanya

En İyi Canlandırma Film Ödülü:Buzlu Çikolata Faresi / Yönetmen: Donato Sansone / İtalya

En İyi Deneysel Film Ödülü: Buhar / Yönetmen: Abdurrahman Öner / Türkiye

Canlandırma Dalında Jüri Özel Ödülü:Gözlükler / Yönetmen: Nadia Rais / Tunus

Deneysel Dalında Jüri Özel Ödülü :Kaynak A.B.D / Yönetmen: Armağan Pekkaya / Türkiye

ONUR ÖDÜLLERİ

Ediz Hun

Perihan Savaş

Abdurrahman Keskiner

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı