ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

10. Altın Koza Film Festivali (1996)

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

En İyi Film: Sen De Gitme (Yön: Tunç Başaran)

En İyi Yönetmen: Tunç Başaran (Sen De Gitme)

En İyi Kadın Oyuncu: Yasemin Alkaya (Mum Kokulu Kadınlar) – Olivia Bonavy (Sen De Gitme)

En İyi Erkek Oyuncu: Halil Ergün (Mum Kokulu Kadınlar)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Sanem Çelik (Yaban)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Kenan Bal (Düş, Gerçek, Bir De Sinema)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Aytekin Çakmakçı (Mum Kokulu Kadınlar)

En İyi Senaryo: Ayla Kutlu –  Tunç Başaran – Jale Başaran  (Sen De Gitme)

En İyi Film Müziği: Can Hakgüder (Mum Kokulu Kadınlar)

En İyi Stüdyo: Sinefekt (Sen De Gitme)

En İyi Kurgu: Hilmi Güver (Sen De Gitme)

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü: İki Kadın

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü: Sen De Gitme (Yön: Tunç Başaran)

Yılmaz Güney Özel Ödülü: Ruhi Sarı (Sen De Gitme)

Türkan Şoray Özel Ödülü: Hande Ataizi (Mum Kokulu Kadınlar)

FİLM ÖYKÜSÜ YARIŞMASI

Birincilik Ödülü: Küçük Dünya (Barış Rumuzlu Dosya)

Orhan Kemal Özel Ödülü: Sevgiyle Geri Dönüyorum (Flora Rumuzlu Dosya)

Jüri Özel Ödülü: Hazine (Çözül Adlı Dosya)

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Konulu Film: Babaanne (Aydın Bulut)

En İyi Belgesel Film: Bıçak ve Tarağın Öyküsü (Hakan Aslan) – Halının Ezgisi (Demet Toker)

En İyi Deneysel Film: Cin (Hasan Deniz)

Yılmaz Güney Özel Ödülü: Mardin (Gazel Kutlar)

Dr. Yavuzer Çetinkaya Özel Ödülü: Su Üstünde (F. Çağdaş Kaya)

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı