ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 453 00 09 info@altinkoza.org.tr
Adana Film Festivali’nden bir Cannes filminin Doğu Avrupa prömiyeri
31.08.2017

Adana Film Festivali’nden bir Cannes filminin Doğu Avrupa prömiyeri

Joaquin Phoenix’in başrolünü oynadığı Lynne Ramsay’nin ödüllü filmi “You Were Never Really Here”ın Doğu Avrupa prömiyeri Adana Film Festivali’nde yapılacak.

2017 Cannes Film Festivali’nden En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle dönen İngiliz yönetmen Lynne Ramsay ile ünlü oyuncu Joaquin Phoenix'i bir araya getiren “You Were Never Really Here”in Türkiye prömiyeri Adana Film Festivali’nde gerçekleşecek.

İngiliz sinemasının son 20 yılına damgasını vuran yönetmen Lynne Ramsay'nin 4. filmi “You Were Never Really Here” bir tetikçinin psikolojik dünyasını, gerilim dozuyla sersemletici bir şekilde beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrol oyuncusu Joaquin Phoenix'in 2012 Venedik Film Festivali’nde ‘The Master’ ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almasından sonra 2017’de Cannes'da da En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne uzanması akıllara “Oscar’a da aday olacak mı?” sorusunu getiriyor.

İz bırakacak bir anti-kahraman portresini izleyeceğimiz filmin seyirciyi ortak ettiği etkileyici ve ustalıklı sinema evreni, en çok Martin Scorsese klasiği “Taksi Şoförü”ne benzetiliyor.

Cannes’da aldığı ödüllerden sonra ülkemizde de merakla beklenen film Türkiye’de ilk kez 24. Adana Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak.

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 25. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı