ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr
24. Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu
01.10.2017

24. Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

  • En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)
  • Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)
  • Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)
  • En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
  • En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
  • En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)
  • En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday)
  • En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)
  • Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)
  • Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar), Hayat Van Eck (Daha)
  • Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)
  • SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)
  • FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

  • En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)
  • Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)

Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri

  • En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)
  • En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
  • En İyi Deneysel Film Ödülü: Irony (Radheya Jegatheva)
  • En İyi Kurmaca Film Ödülü: It's Just A Gun (Brian Robau)

Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri

  • En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)
  • En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)
  • En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)
  • En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri

  • Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)
  • Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)
  • Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney'e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı